Skip to Main Content »

حساب کاربری

درباره ما

انتشارات شهرقلم کار خود را به عنوان ناشر کتاب‌های کودک و نوجوان از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد، اما با مطالعاتی که درباره‌ی نیازهای مخاطبان ایرانی داشتیم، از سال ۱۳۹۲ طراحی، تالیف و تولید کتاب‌های زیر پنج سال را در دستور کار خود قرار دادیم، اما انتشار کتاب‌های زیر پنج سال مسایل و مشکلاتی داشت که برای غلبه بر آن‌ها امکانات فنی مورد نیاز را تهیه و کارگاه ویژه‌ای راه انداختیم.

در آغاز کمتر ناشری در ایران به تولید کتاب‌های برشی، آهنربایی و لمسی و مانند این‌ها می‌پرداخت. امکانات و فن‌آوری تولید این‌نوع کتاب‌ها هم به صورت کامل وجود نداشت، اما ما در انتشارات شهرقلم مشتاق بودیم تا کتاب‌هایی با شکل‌وشمایل و کیفیت جهانی برای بچه‌های ایران طراحی، تالیف، تصویرگری و تولید کنیم.

این اشتیاق باعث شد که خودمان دست‌به‌کار تولید کتاب شویم و با بررسی آثار و سازوکارهای نشر در کشورهای پیشرفته، صحافی تخصصی تأسیس کردیم و پروژه‌ی کتاب‌های زیر پنج‌سال شهر قلم هم در کنار کتاب‌های کودک و نوجوان دیگر کلید خورد.
البته این تازه اول کار بود. از آن‌جا به بعد هم با تمرکز بیشتر بر آثار تألیفی، امکان تجربه‌های تازه را فراهم کردیم و با دعوت از نویسندگان و تصویرگران برجسته‌ی‌ِ کهنه‌کار و جوان و ساخت‌وسازهای منحصربه‌فرد به کار خود ادامه دادیم و درعین‌حال تلاش کردیم بهترین کیفیت را با مناسب‌ترین قیمت در اختیار خوانندگانمان قرار دهیم

بعد از پی‌ریزی زیرساخت‌ها، حالا نوبت تنوع محتوایی آثار بود؛ پروژه‌های بهترین نویسندگان ایران، ادبیات ۵ قاره هم در همین راستا کلید خوردند.
در مجموعه کتاب‌های بهترین نویسندگان ایران همان‌طور که از عنوانش پیداست، نویسندگانی برجسته و زبده و تصویرگرانی چیره‌دست گرد هم آمدند و آثاری ماندگار پدید آوردند.
ادبیات ۵ قاره هم ترجمه‌ِی رمان‌های نوجوان از کشورهای گوناگون، از ژاپن گرفته تا روسیه را شامل می‌شود. معرفی این آثار به خواننده‌ی کودک و نوجوان این فرصت را می‌دهد که از دریچه‌ای متفاوت به مسائل نگاه کند.
گروه همکاران انتشارات شهرقلم از آغاز با نگاه به تجربه‌ها، ظرفیت‌ها و توانایی‌های فرهنگ و هنر ایران و با تکیه بر ایده‌های نو نویسندگان و تصویرگران و طراحان ایرانی، تلاش کرده‌اند کارهای بدیع و بی‌نظیری خلق کنند.
ما، گروه همکاران شهرقلم همواره برای بهتر شدن، تنوع و کیفیت آثار، چه از نظر متن و و چه از نظر تصویر و کیفیت چاپ و ماندگاری، تلاش می‌کنیم. در این راه از تغییر هراسی نداریم و از هر ایده و پیشنهاد و انتقادی استقبال می‌کنیم.
ما تلاش می‌کنیم، هر روز تجربه‌ بیاندوزیم و تجربه‌هایمان را در خدمت ایده‌های نو قرار دهیم و بهتر از گذشته باشیم. در روزها و هفته‌ها و ماه‌های آینده کارهای بهتری از ما خواهید دید.

  • ارسال با پست و پیک ارسال با پیک فقط در شهری که فروشگاه قرار دارد امکان پذیر است
  • ارسال دریافت کالا در حداقل زمان
  • پشتیبانی در ساعات اداری 02177181545
  • ما را به دوستانتان پیشنهاد دهید هدیه دریافت کنید
ما را دنبال کنید

آدرس پست الکترونیک: Info@shghalam.com

تلفن سفارشات: 02177181545

تلفن سفارشات: